Ανατροπή και τριάρα στην Έμπολι η Σασσουόλο (vid)

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο λεπτό του ματς, αλλά επέστρεψαν και πήραν το τρίποντο

Betfootball 21/09/18 - 23:36

Ξεπέρασε το σοκ του πρώτου λεπτού και έφτασε στην ανατροπή. Ο λόγος για τη Σασσουόλο, η οποία νίκησε 3-1 την Έμπολι στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Έμπολι άνοιξε το σκορ πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο λεπτό με τον Καπούτο, αλλά ο Κέβιν Πρινς Μπόατενγκ έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 13΄. Η Σασσουόλο πήρε το προβάδισμα στο 57΄ με γκολ του Φεράρι και στο 71΄ η Έμπολι έμειμε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ζάιτς. Στο 85΄ ο Φεντερίκο Ντι Φραντσέσκο έγραψε το τελικό 3-1 σε ένα ωραίο ματς με πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες.