Απίθανη ανατροπή της Μίλαν, 4-2 την Γιουβέντους

Οι "ροσονέρι" βρέθηκαν να χάνουν 0-2, αλλά μέσα σε πέντε λεπτά κατάφεραν να γυρίσουν το ματς

Σε ένα απίστευτο ματς στο «Μεάτσα», η Μίλαν που βρέθηκε να χάνει 0-2 στο 53’ από την Γιουβέντους, κατάφερε να πετύχει μία τεράστια ανατροπή και να φτάσει στη νίκη 4-2 που την ανέβασε στην 5η θέση, ένα βαθμό πάνω από Ρόμα και Νάπολι που έχουν από ένα ματς λιγότερο. Οι «μπιανκονέρι» δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την ήττα της Λάτσιο και η διαφορά τους έμεινε στους επτά βαθμούς, όμως έχουν πάντα τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση του τίτλου, επτά αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Η Γιουβέντους προηγήθηκε στο 47’ με τον Ραμπιό και στο έξι λεπτά αργότερα ο Κριστιάνο Ρονάλντι πέτυχε το 0-2. Η Μίλαν όμως κατάφερε να γυρίσει το ματς με τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά. Ο Ιμπραΐμοβιτς με εκτέλεση πέναλτι στο 62’ μείωσε σε 1-2, ο Κεσιέ στο 66’ ισοφάρισε σε 2-2 και ένα λεπτό αργότερα (67’), ο Ραφαέλ Λεάο γύρισε το ματς σε 3-2. Το τελικό 4-2 για την Μίλαν διαμόρφωσε ο Ρέμπιτς στο 80’.