Αποκλεισμός σοκ για τη Μπορντό

Ηττήθηκε 2-1 στην παράταση από την Γκρανβίλ, ομάδα της 4ης κατηγορίας

Betfootball 7/01/18 - 17:54

Ήττα ντροπή και αποκλεισμός για τη Μπορντό στη φάση των «64» του Κυπέλλου Γαλλίας, με 2-1 στην παράταση εκτός έδρας από τη Γκρανβίλ, ομάδα που αγωνίζεται στην 4η κατηγορία. Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 10’ με τον Ντουνιάμα, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 38’ με τον Σανκαρέ και να δείχνουν πως θα πάρουν την πρόκριση. Όμως στο 87’ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σαμπαλί και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Γκρανβίλ ισοφάρισε σε 1-1, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Η Μπορντό έμεινε με εννέα παίκτες στο 102’ με τον Καρίκ να υποπίπτει σε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ντουνιάμα για το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με οκτώ παίκτες, αφού στο 111’ αποβλήθηκε και ο Πλασίλ.