Εξάρα από την Τότεναμ στην Λέστερ

Χατ τρικ ο Χονγκ Μιν Σον για τα "σπιρούνια" που ισοβαθμούν με την Σίτι στην κορυφή

Betfootball 17/09/22 - 21:20

Με ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, η Τότεναμ διέσυρε 6-2 εντός έδρας την Λέστερ και ισοβαθμεί στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ με την Μάντσεστερ Σίτι. Οι «αλεπούδες» που έχουν μόλις ένα βαθμό μετά τις πρώτες επτά αγωνιστικές και βρίσκονται στην τελευταία θέση, κέρδισαν πέναλτι στο 6’ και ο Τίλεμανς που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων όμως ήταν άμεση, αφού δύο λεπτά αργότερα (8’), ο Χάρι Κέιν ισοφάρισε σε 1-1. Η Τότεναμ γύρισε στο ματς σε 2-1 με τον Ντάιερ στο 21’, με την Λέστερ να ισοφαρίζει στο 41’ με τον Μάντισον σε 2-2. Στο δεύτερο ημίχρονο στο γήπεδο υπήρχε μόνο η Τότεναμ, η οποία απέκτησε ξανά το προβάδισμα στο 47’ με τον Μπετανκούρ να πετυχαίνει στο 3-2.

Στο 73’ ο Χονγκ Μιν Σον έγραψε το 4-2 για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε και ο ίδιος παίκτης στο 84’ έκανε και το 5-2. Δύο λεπτά αργότερα (86’), ο Σον ολοκλήρωσε το χατ τρικ του διαμορφώνοντας το τελικό 6-2.