Η Άρσεναλ πέρασε με 1-0 από την Γουότφορντ

Η Άρσεναλ πέρασε με 1-0 από την έδρα της Γουότφορντ και ανέβηκε στην 4η θέση της Πρέμιερ Λιγκ, ισόβαθμη με την Τσέλσι, έχοντας και ένα ματς λιγότερο από τους «μπλε». Οι «κανονιέρηδες» ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 10’, εκμεταλλευόμενοι το τραγικό λάθος του γκολκίπερ των γηπεδούχων, Φόστερ, ο οποίος καθυστέρησε να διώξει έπειτα από γύρισμα συμπαίκτη του και όταν το έκανε ο Ομπαμεγιάνγκ έβαλε την κόντρα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Ένα λεπτό αργότερα (11’) η Γουότφορντ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ντίνι με απευθείας κόκκινη κάρτα για αγκωνιά στον Τορέιρα. Στη συνέχεια και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, με το 0-1 όμως να μένει μέχρι το φινάλε.