Η Βαγιαδολίδ… πάγωσε το «Μπαλαΐδος» στην εκπνοή, 3-3 με την Θέλτα!

Τρίποντο για την Εϊμπάρ, 1-0 την Λεγκανές

Betfootball 22/09/18 - 19:47

Ισοπαλία… έπος στο «Μπαλαΐδος», όπου η Βαγιαδολίδ ισοφάρισε σε 3-3 τη Θέλτα στην εκπνοή! Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά στο ματς και πριν από το δεκάλεπτο είχαν το προβάδισμα με 2-0, χάρη στα γκολ των συνήθων υπόπτων Άσπας (5΄) και Μάξι Γκόμες (9΄)!

Η Βαγιαδολίδ όμως είχε… Πλάνο και πήγε στο ημίχρονο με το 2-1, καθώς ο Όσκαρ Πλάνο στο 39΄ μείωσε σε 2-1. Ο Άσπας στο 54΄ έκανε το 3-1, αλλά και πάλι οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και έπαιξαν με την αύρα του Ρονάλντο! Στο 65΄ ο Γιουνάλ μείωσε σε 3-2 και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λέο Σουάρες έκανε το τελικό 3-3!

Η Εϊμπάρ ήταν πιο… προσεκτική και πήρε το τρίποντο με 1-0 κόντρα στη Λεγκανές. Το γκολ που έκρινε το ματς το πέτυχε ο Κίκε στο 52΄.