Η Γιουνάιτεντ «γλίτωσε» με δύο πέναλτι του Πογκμπά!

Η ομάδα του Σόλσκιερ τα βρήκε σκούρα και κόντρα στα "σφυριά" της Γουέστ Χαμ, αλλά πήρε το τρίποντο με 2-1, χάρη σε δύο πέναλτι του Γάλλου

Betfootball 13/04/19 - 21:35

Το θετικό είναι η νίκη που την κρατάει σε τροχιά τετράδας και την στέλνει με καλύτερη ψυχολογία στη ρεβάνς του «Καμπ Νου». Το αρνητικό, ο τρόπος με τον οποίο νίκησε 2-1 την Γουέστ Χαμ και η μία ακόμα μέτρια εμφάνιση. Ο λόγος για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που επικράτησε 2-1 της Γουέστ Χαμ, με τα «σφυριά» του Πελεγκρίνι να της βάζουν πολλές δυσκολίες. Η Γουέστ Χαμ κούνησε πρώτη τα δίχτυα, αλλά το γκολ του Τσικαρίτο Ερνάντες στο 10΄, αλλά το γκολ ακυρώθηκε (λανθασμένα, αλλά η φάση είναι πολύ οριακή) ως οφσάιντ. Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Πογκμπά άνοιξε το σκορ με το πρώτο πέναλτι της βραδιάς. Ο Φελίπε Άντερσον ισοφάρισε στο 49΄ για την Γουέστ Χαμ που άγγιξε το 1-2 στο 78΄, αλλά το σουτ του Αντόνιο σταμάτησε στο δοκάρι του Ντε Χέα! Τρία λεπτά αργότερα, ο Πογκμπά με δεύτερο πέναλτι έκανε το τελικό 2-1. Για πρώτη φορά επί ημερών Σόλσκιερ πάντως, ακούστηκαν αποδοκιμασίες στο «Ολντ Τράφορντ».