Η Μίντιλαντ πέταξε εκτός Τσάμπιονς Λιγκ την Σέλτικ

Πέρασε με πεντάρα ο Ερυθρός Αστέρας, ανατροπή για την Σπάρτα Πράγας

Betfootball 28/07/21 - 23:25

Η Μίντιλαντ επικράτησε 2-1 στην παράταση της Σέλτικ (1-1 το πρώτο ματς) και πήρε σπουδαία πρόκριση για τον 3ο προκριματικό, όπου θα τεθεί αντιμέτωπη με την Αϊντχόφεν. Οι Σκωτσέζοι προηγήθηκαν στο 48’ με τον ΜακΓκρέγκορ, με τους Δανούς να ισοφαρίζουν στο 61’ με τον Μαπίλ. Το 1-1 παρέμεινε και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου η Μίντιλαντ με γκολ του Ενουαντίκε στο 94’ έφτασε στο 2-1 και την πρόκριση.

Ο Ερυθρός Αστέρας διέλυσε 5-0 (9’, 42’ Κατάι, 21’ Ντιόνι, 49’ Ίβανιτς, 56’ Φάλκο) την Καϊράτ από το Καζακστάν, ανέτρεψε την ήττα 1-2 του πρώτου ματς και στον 3ο προκριματικό θα αντιμετωπίσει την Σέριφ (Μολδαβία).

Η Σπάρτα Πράγας επικράτησε 2-0 (16’ πεν. Μόμπεργκ-Κάρλσον, 81’ Πέσεκ) εντός έδρας της Ραπίντ Βιέννης ανέτρεψε την ήττα 1-2 που είχε γνωρίσει στο πρώτο ματς και πέρασε στον 3ο προκριματικό, όπου την περιμένει η Μονακό.

Η Γιουνγκ Μπόις πήρε τη νίκη 3-2 (10’ πεν. Σιεμπατσέου, 25’ Γκαρσία, 49’ Αεμπίσερ / 60’ αυτ. Κάνγκα, 62’ Χέντι, η Σλόβαν έχασε πέναλτι στο 21’ με τον Ρατιάο) εντός έδρας απέναντι στην Σλόβαν Μπρατισλάβας και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου ματς, προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό γύρο, όπου θα κοντραριστεί με την Κλουζ.

Η Κλουζ (Ρουμανία) νίκησε 2-0 (18’ Σέστερ, 58’ Σιγκούργιονσον), εντός έδρας την Λίνκολν (Γιβραλτάρ) και στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει την Γιουνγκ Μπόις.