Η Νάπολι… δίδαξε επίθεση στην Αταλάντα!

Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούσο διέλυσε 4-1 τους "μπεργκαμάσκι" του Γκασπερίνι!

Betfootball 17/10/20 - 18:06

«Ως προπονητής μου αρέσει άλλο στυλ ποδοσφαίρου από αυτό που έπαιζα», είχε δηλώσει πριν από λίγο καιρό ο Τζενάρο Γκατούσο και η Νάπολι τον επιβεβαιώνει. Στα δύο προηγούμενα παιχνίδια τους, οι «παρτενοπέι» νίκησαν 0-2 την Πάρμα στην πρεμιέρα και ακολούθησε μία εξάρα επί της Τζένοα. Το δύσκολο τεστ ωστόσο, ήταν αυτό κόντρα στην Αταλάντα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κόντρα στην πιο επιθετική (και εντυπωσιακή) ομάδα του ιταλικού ποδοσφαίρου, η Νάπολι παρέδωσε μαθήματα… επιθετικού ποδοσφαίρου και διέλυσε 4-1 την Αταλάντα, πετυχαίνοντας όλα τα γκολ στο α΄ μέρος!

Πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο Ίρβινγκ Λοσάνο που πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ, προκαλώντας σοκ στην Αταλάντα. Ο Μεξικανός άνοιξε το σκορ στο 23΄ και τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε το 2-0! Το εκρηκτικό δεκάλεπτο της Νάπολι ολοκληρώθηκε στο 30΄, όταν ο Πολιτάνο έγραψε το 3-0 και στο 43΄ ο Οσιμέν έκανε το 4-0!!! Το γκολ της (χαμένης) τιμής για την Αταλάντα το πέτυχε στο 69΄ ο Λάμερς.