Η Ρέιντζερς έφυγε με το 2-2 από τη Βιγιαρεάλ

Η Ραπίντ Βιέννης πήρε την εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σπαρτάκ Μόσχας

Στην Ισπανία για τον 7ο όμιλο, η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε δύο φορές κόντρα στη Ρέιντζερς, αλλά δέχθηκε ισάριθμες την ισοφάριση για το τελικό 2-2. Το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με τρομερό σουτ του Μπάκα έξω από τη μεγαλή περιοχή, με τους Σκωτσέζους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 67’ με τον Άρφινλντ. Δύο λεπτά αργότερα (69’) η Βιγιαρεάλ έφτασε στο 2-1 με τον Μορένο, όμως η Ρέιντζερς είχε και πάλι απάντηση, ισοφαρίζοντας στο 76’ στο τελικό 2-2 με τον Λάφερτι.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Ραπίντ Βιέννης επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Σπαρτάκ Μόσχας. Οι Αυστριακοί προηγήθηκαν στο 50’ με αυτογκόλ του Τιμοφέεφ και στο 68’ ο Μουργκ που βγήκε τετ α τετ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.