Η Χετάφε διέσυρε 3-0 την Σεβίλλη και ανέβηκε στην 4η θέση

Δύο γκολ από τον Χόρχε Μολίνα και ένα από τον Χάιμε Μάτα, με τις δύο ομάδες να τελειώνουν το ματς με δέκα παίκτες

Η Χέταφε… σκόρπισε με 3-0 την Σεβίλλη και την ξεπέρασε κατά δύο βαθμούς ανεβαίνοντας στην 4η θέση της La Liga. Οι γηπεδούχοι που πραγματοποιούν την καλύτερη χρονιά της ιστορίας τους, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 35’ με εκτέλεση πέναλτι του Χάιμε Μάτα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Χετάφε κέρδισε και δεύτερο πέναλτι, καθώς και την αποβολή του Εσκουδέρο με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Χόρχε Μολίνα ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 2-0. Ο ίδιος παίκτης στο 53’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με την Χετάφε να μένει και αυτή με δέκα παίκτες στο 74’ λόγω αποβολής του Ντακονάμ με απευθείας κόκκινη κάρτα.