Λύτρωση στο 101′ για την Γαλατασαράι

Betfootball 3/10/21 - 21:09

Η Γαλατασαράι με γκολ στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων πέρασε με 3-2 από την έδρα της Ρίζεσπορ και βρίσκεται στο -5 από την πρωτοπόρο Φενερμπαχτσέ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 6’ με τον Μοχαμέντ, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 18’ με τον Πογιάνπαλο. Ο ίδιος παίκτης στο 26’ γύρισε το ματς σε 2-1 για την Ρίζεσπορ, με την Γαλατά να ισοφαρίζει σε 2-2 με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μοχαμέντ στην αναμέτρηση στο 75’. Οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 3-2 στο 88’ όταν κέρδισαν πέναλτι (σε αυτή τη φάση η Γαλατά έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Κουτλού), αλλά ο Μπολντρίν δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μορουτάν χάρισε τη νίκη στην Γαλατά διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.