Λύτρωση στο 92′ για την Λειψία, 4-3 την Μπασακσεχίρ

Οι "ταύροι" προηγήθηκαν με δύο γκολ διαφορά, δέχθηκαν την ισοφάριση, αλλά στο 92' ο Σόρλοθ λύτρωσε την ομάδα του Νάγκελσμαν

Με γκολ στο 92’, η Λειψία πανηγύρισε σπουδαία εκτός έδρας νίκη 4-3 επί της Μπασακσεχίρ και ισοβαθμεί στην κορυφή του 8ου ομίλου με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν που έχει έξι βαθμούς. Η Λειψία προηγήθηκε στο 26’ με τον Πόουλσεν και στο 43’ ο Μουκιέλε έκανε το 0-2. Η Μπασακσεχίρ που έχει τρεις βαθμούς, μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Καχβετσί. Οι «ταύροι» έφτασαν στο 1-3 με τον Ντάνι Όλμο στο 66’, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 72’ με τον Καχβετσί σε 2-3. Ο ίδιος παίκτης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 85’ ισοφάρισε σε 3-3, όμως η Λειψία στο 92’ με σουτ του Σόρλοθ έξω από τη μεγάλη περιοχή έγραψε το τελικό 3-4.