Με πέναλτι εκτός περιοχής η ΑΕΚ πέρασε από το Περιστέρι

Οι "κιτρινόμαυροι" επικράτησαν 1-0 του Ατρομήτου με την παράβαση όμως στο πέναλτι που κέρδισαν να έχει γίνει εκτός περιοχής

Betfootball 7/02/19 - 21:44

Η ΑΕΚ πέρασε με 1-0 από το Περιστέρι και το ματς με τον Ατρόμητο, ο οποίος έχει δικαιολογημένα παράπονα από τον διαιτητή, Σιδηρόπουλο και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Κάκιστο πρώτο ημίχρονο χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με τον Ατρόμητο να διαμαρτύρεται σωστά για τον μη καταλογισμό πέναλτι σε χέρι του Χουλτ. Στην επανάληψη (55’) το ματς διακόπηκε για 20’ αφού έσβησαν κάποιοι από τους προβολείς του γηπεδούχοι. Στο 86’ ο Σιδηρόπουλος υπέδειξε πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ σε μαρκάρισμα στον Αλμπάνη, το οποίο όμως έγινε λίγα εκατοστά έξω από τη μεγάλη περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πόνσε που έκανε το 0-1, με τον σκόρερ της ΑΕΚ να αποβάλλεται τρία λεπτά αργότερα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.