Νίκες για Μπορντό και Στρασβούργο

Betfootball 17/01/21 - 18:04

Η Μπορντό με εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, πέρασε με 3-0 από την έδρα της Νις και ανέβηκε στην 8η θέση. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 50’ με τον Αντλί και στο 75’ ο Μπαϊσέ πέτυχε το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Μπάσιτς στο 87’.

Το Στρασβούργο πανηγύρισε την 3η του σερί νίκη με το εντός έδρας 1-0 επί της Σεντ Ετιέν. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 9’ με τον Μπουντεμπούζ και στο 29’ ο Αζόρκε άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Ναντ με την Λανς που αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 33’ με τον Κακουτά και τρία λεπτά αργότερα (36’) οι γηπεδούχοι κέρδισαν με τη σειρά τους πέναλτι και ο Λόουζα άνοιξε το σκορ για το 1-0. Η Λανς ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με τον Κακουτά στο 81’.