Τη… θύμωσε και το πλήρωσε!

Η Μπέρνλι προηγήθηκε 0-1 στο "Έτιχαντ", αλλά η Σίτι με 4 γκολ στο β΄ μέρος πήρε με 4-1 την πρόκριση!

Betfootball 6/01/18 - 19:08

Η (πολύ δυνατή) Μπέρνλι φλέρταρε για ένα ημίχρονο με τη μεγάλη έκπληξη, αλλά η Σίτι που μάλλον…θύμωσε στο β΄ μέρος τη διέσυρε με 4-1 σε νοκ άουτ ματς Κυπέλλου και προκρίθηκε στη φάση των «32» όπου βρίσκονται από χθες η Λίβερπουλ και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Η ομάδα του Σον Ντάις προηγήθηκε με γκολ του Μπαρνς στο 25΄ και το 0-1 έμεινε έως το τέλος του ημιχρόνου, προκαλώντας (τουλάχιστον…) αμηχανία στο «Έτιχαντ». Με την έναρξη του β΄ μέρους, όμως, οι «πολίτες» του Γκουαρδιόλα επέβαλαν πλήρως το παιχνίδι τους και η ανατροπή ήταν θέμα χρόνου. Από τη στιγμή μάλιστα που ο Κουν Αγουέρο ισοφάρισε σε 1-1 στο 56΄ το νερό μπήκε στο αυλάκι και γρήγορα έγινε… χείμαρρος. Μόλις δύο λεπτά αργότερα, ο Αργεντινός στράικερ έκανε το 2-1, ο Σανέ στο 71΄ σκόραρε για το 3-1 και ο Μπερνάρντο Σίλβα στο 82΄ βρήκε δίχτυα για το τελικό 4-1, με το οποίο η Σίτι έστω και εάν φόρτσαρε για ένα ημίχρονο πήγε στην επόμενη φάση.