Χατ τρικ ο Φινμπόγκασον, πρώτη νίκη για την Κολωνία

Σε ένα εντυπωσιακό ματς Άουγκσμπουργκ και Φράιμπουργκ αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Φινμπόγκασον, για να γυρίσουν το ματς οι φιλοξενούμενοι σε 1-3 με τους Γκίντερ (20’) και Πέτερσεν (48’, 65’). Όμως ο Φινμπόγκασον με δύο ακόμη γκολ στις καθυστερήσεις (91’, 93’), ισοφάρισε στο τελικό 3-3.

Η ουραγός της Μπουντεσλίγκα, Κολωνία κατάφερε στης 17η αγωνιστική να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη τη φετινή χρονιά, επικρατώντας 1-0 της Βόλφσμπουργκ με γκολ του Κλέμενς στο 67’.

«Αυτοκτονία» για τη Βέρντερ Βρέμης, η οποία προηγήθηκε 2-0 εντός έδρας της Μάιντζ με τους Μπαργκφρέντε (2’) και Μπελφοντίλ (17’), για να δεχθεί την ισοφάριση στο τελικό 2-2 από τους Κουαΐσον (70’) και Φρέι (93’).