Με πεντάρα στο Μουντιάλ η Παρί

Η Μαρσέιγ πέρασε με 2-3 από την Μονακό!

Betfootball 14/11/22 - 00:05

Με ηρεμία στο Μουντιάλ! Η Παρί διέλυσε 5-0 (11΄ Εμπαπέ, 51΄ Σολέρ, 57΄ Χακίμι, 81΄ Ρενάτο Σάντσες, 84΄ Εκιτίκε) την Οσέρ και οι αστέρες της έφυγαν σε καλή ψυχολογία για το Μουντιάλ. Ο Λιονέλ Μέσι επέστρεψε στη δράση, έπαιξε για 75΄ (όπως και ο Νεϊμάρ) και στο 66΄ είχε δοκάρι.

Η Μαρσέιγ πανηγύρισε σπουδαία νίκη στην έδρα της Μονακό, την οποία νίκησε με 2-3 και γκολ του Κολάσινατς στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων (45΄ Μπεν Γιεντέρ πεν., 72΄ Φόλαντ – 35΄Αλέξις Σάντσες, 83΄ Βερετού, 90+8΄ Κολάσινατς)!

Η Λιλ νίκησε 1-0 (36΄ Τζαλό) την Ανζέ, ενώ η Ναντ με την Αζαξιό αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 (70΄ Μπλας, 89΄ Σιμόν – 57΄ Μπελαϊλί, 60΄ Χαμουμά).

Η Μπρεστ νίκησε 2-1 την Τρουά 2-1 (55΄ Καστίγιο πεν., 77΄ Μουνιέ πεν. – 60΄ Σαρντονέ αυτ.) και ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Η Μονπελιέ με την Ρεμς αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 σε ένα ματς με φοβερό φινάλε (90+1΄ Ντελαγιέ – 88΄ Μουνεσί).

Με γκολ του Μουχαμαντού Ντιαλό στο 86΄, το Στρασβούργο ισοφάρισε στο τελικό 1-1 την Λοριάν στην έδρα του. Η Λοριάν είχε προηγηθεί από το 5΄ με γκολ του Μοφί.